To jest produkt medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą

Okulary progresywne – ADAPTACJA.

Kategoria: Zdrowe oczy | 25 lis 2022

Wiele osób zastanawia się nad okularami progresywnymi. W salonach zdarza nam się słyszeć, że ludzie boją się procesu adaptacji. Dlatego rezygnują z komfortu jaki dają okulary progresywne.

Nasz wzrok potrzebuje czasu, aby przyzwyczaić się do każdych okularów. Z „progresami" jest podobnie. Proces adaptacji wymaga trochę cierpliwości i skupienia.

Owocuje to ogromnym komfortem widzenia na różne odległości w jednych okularach!

Soczewki okularowe progresywne mogą być 3 lub 2-ogniskowe. Oznacza to, że mogą dzielić się na 2 lub 3 obszary widzenia. W zależności od Twoich potrzeb.

Jak powinien przebiegać proces adaptacji?

Przede wszystkim przećwicz.

Pamiętaj aby przechylać głowę w kierunku w którym chcesz patrzeć.

Górna część soczewki – zapewnia doskonałe widzenie dali. Spójrz przed siebie. Widzisz doskonale!

Środkowa część soczewki – zapewnia widoczność odległości pośrednich. Spójrz delikatnie w środek soczewki. Znajdź ten punkt i postaraj się utrwalić, gdzie go szukać kolejnym razem.

Przećwicz to jeszcze. Kiedy oczy zapamiętają ten punkt, z łatwością będą go odnajdywać.

Dolna część soczewki – zapewnia doskonałą widoczność i ostrość bliskich odległości. Spójrz w dół, znajdź punkt w którym widoczność jest najlepsza. Czytaj i oglądaj z bliska komfortowo.

Istotne jest, aby przyzwyczaić wzrok do obszarów w jakie powinien trafiać.

PORADY

Jak czytać w okularach progresywnych?

Dolna część soczewek umożliwia
wyraźne widzenie przedmiotów
znajdujących się w bliskiej odległości,
np. w książce, tablecie lub w gazecie.

Prowadzenie samochodu w soczewkach progresywnych?

Chodzenie po schodach i dal.

Górna część soczewek zapewnia
wyraźne i komfortowe widzenie
na większe odległości.

O czym pamiętać?

  • Nowe okulary należy nosić możliwie jak najczęściej. Cierpliwie nosić je i ćwiczyć bez ciągłych przerw. Ciągłe zdejmowanie i zakładanie okularów, może wydłużyć okres adaptacji.
  • Nie wracaj do starych okularów. Chyba, że chcesz aby Twoje oczy za każdym razem musiały przyzwyczajać się od nowa. To tylko spowoduje frustrację i wydłuży adaptację.
  • Kiedy zmieniasz kierunek w którym patrzysz i korzystasz z obszarów peryferyjnych - zwróć głowę w kierunku w którym patrzysz. Inaczej odczujesz nieostrość widzenia.
  • Jeżeli po 2-4 tygodniach użytkowania nowych okularów odczuwasz dyskomfort - odwiedź salon optyczny i porozmawiaj o tym.

W salonach Optigem dajemy GWARANCJĘ ADAPTACJI.

Dzięki temu, masz pewność, że zrobimy wszystko aby okulary były dobrze dopasowane. Jeżeli okaże się, że nie możesz przyzwyczaić się do progresów, soczewki progresywne zamieniamy na dwie pary soczewek. Dzięki temu masz pewność, że nie zostaniesz bez okularów.

Obserwuj nasze social media i bądź na bieżąco