To jest produkt medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą

Okulary dla dzieci

Przede wszystkim wygodne!

Dziecięce okulary nie są wbrew pozorom łatwym wyborem. Należy wziąć pod uwagę styl życia dziecka, które zwykle jest aktywne i bierze udział w zabawach ruchowych. Okulary, nie powinny być przeszkodą podczas zabawy.

Wybierając oprawki dla dziecka niezależnie od wieku, należy zwrócić uwagę na to czy:

  • są lekkie i wygodne;
  • nie zsuwają się z nosa;
  • mają optymalnie dopasowane zauszniki;
  • są idealnie dopasowane pod względem rozmiaru;
  • materiał z którego są wykonane jest odpowiedni;
  • po nałożeniu, tarcze są w odpowiedniej odległości od oka;
  • podobają się dziecku 🙂

Kiedy oprawki już wybrane, czas na soczewki. Oprócz tego, że mają korygować wadę wzroku dziecka, powinny posiadać inne cechy. Jedną z nich jest odporność.

Dzięki powłoce antyrefleksyjnej, soczewki zyskają na trwałości względem uszkodzeń, zarysowań oraz zabrudzeń. To ważne, biorąc pod uwagę, że zabrudzone soczewki nie wpływają korzystanie na wzrok.

W przypadku dzieci i młodzieży, która dużo czasu spędza przed monitorem komputera, dodatkową ochroną dla wzroku będzie powłoka chroniąca oczy przed promieniowaniem niebieskim. Dzięki temu, oczy dziecka będą mniej narażone na zmęczenie.

Chwalimy się!

Nasze dwa salony (ul. Puławska 90 na Mokotowie oraz na ul. Świetlików 8 na Bemowie) otrzymały certyfikat z MIYOSMART, czyli łatwej i bezpiecznej metody postępowania w przypadkach krótkowzroczności u dzieci.

Dysponujemy certyfikowanymi oprawkami, które są dedykowane małym użytkownikom. Stworzone z odpowiednio dostosowanych materiałów, bezpiecznych i antyalergicznych.

Lepiej widzisz, więcej odkrywasz.

W naszych salonach zaopatrzysz dziecko również w okulary przeciwsłoneczne i sportowe, dzięki którym będzie miało możliwość bezpiecznego udziału w treningach ulubionej dyscypliny sportowej lub innej aktywności.

Zapraszamy do salonów Optigem w aż 8 lokalizacjach w Warszawie, gdzie każdy znajdzie model dla siebie.

Obserwuj nasze social media i bądź na bieżąco