To jest produkt medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą

Okulary dla kierowców

Dobra widoczność to podstawa!

Jesteś zawodowym kierowcą? Przedstawicielem handlowym lub po prostu wiele czasu
spędzasz za kółkiem?

Czy wiesz, że ok. 90 % od wzroku zależy szybkość reakcji kierowcy, wiemy jak istotny jest dobór okularów dedykowanych wyłącznie do prowadzenia pojazdów.

W trakcie jazdy, wzrok wykonuje bardzo dużo pracy związanej z obserwacją otoczenia. Narażony jest też na wiele utrudnień tj ciemność, czy rażące słońce.

Kiedy widoczność jest słabsza, wzrok szybciej się męczy, a my mamy utrudnioną jazdę. Szczególnie, gdy jest wielogodzinna i wymaga dużej koncentracji.

Okulary dla kierowców nie dotyczą tylko osób z wadami wzroku. Odpowiednio dobrane zerówki, poprawią jakość jazdy każdego. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo na drodze.

Dlaczego warto je mieć?

 • Zwiększenie bezpieczeństwa w trakcie jazdy.
 • Większy komfort prowadzenia pojazdów.
 • Lepsza jakość i ostrość obrazu w różnych warunkach.
 • Redukcja zmęczenia wzroku.

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiednich okularów?

 • Barwa
  Żółte lub wpadające w jasny brąz szkła, doskonale rozjaśnią widziany obraz nocą. Okazują się pomocne również kiedy pada deszcz lub w czasie mgły. Istotne, aby kolor soczewek rozjaśniał obraz i wyostrzał go.
 • Powłoka antyrefleksyjna
  Sprawdzi się jako tarcza przeciw odbieraniu błysków i świateł pojazdów przejeżdżających z naprzeciwka. Zwiększy też wyrazistość odbieranego przez oczy obrazu. Pomocna szczególnie nocą. Dodatkowo zwiększy odporność soczewki na uszkodzenia, zabrudzenia i zarysowania.
 •  Powłoka polaryzacyjna                                                                                                             Sprawdzi się w dzień. Dzięki niej w soczewce nie będą pojawiać się refleksy, które mogą oślepić w trakcie jazdy. Chroni ona oczy przed promieniowaniem UVA i UVB. Zwiększa widoczność i poprawia jakość widzianego obrazu.
 • Soczewki fotochromowe
  Te nowej generacji dostosowują się zabarwieniem do ilości światła jakie do nich dociera. Mogą zmieniać kolor w ciągu dnia na ciemniejszy, kiedy panuje wyższe nasłonecznienie. Kiedy nasłonecznienie jest małe, szybko odzyskują swoją przeźroczystość. Są rozwiązaniem dla każdego.
 • Okulary z nakładką przeciwsłoneczną
  To wersja z której może korzystać każdy, kto chce zamiast drugiej pary okularów, używać nakładki na okulary korekcyjne lub zerówki.

 

Możliwości jest wiele. Należy je dostosować odpowiednio do potrzeb kierowcy. Nasi specjaliści zbadają za darmo Twój wzrok i doradzą, która wersja będzie najlepsze dla Ciebie.

Zapraszamy do salonów Optigem w aż 8 lokalizacjach w Warszawie, gdzie każdy znajdzie model dla siebie.

Obserwuj nasze social media i bądź na bieżąco