To jest produkt medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą

Soczewki barwione

Kategoria: Wszystkie | 12 sty 2023

Osoby posiadające wadę wzroku zazwyczaj skupiają się na okularach korekcyjnych do czytania, komputera i życia codziennego. Dużo zależy również od samej wady i wieku użytkownika. Jednak sama korekcja sprawdza się w warunkach domowych, w sztucznie oświetlonych pomieszczeniach oraz przy odpowiednich warunkach pogodowych.

A kiedy wyjdzie słońce...

Często korzystają z okularów przeciwsłonecznych bez korekcji. Zdarza się, że łączą je z soczewkami w celu korekcji wzroku.

My proponujemy lepsze rozwiązania.

W naszych salonach możesz dostosować okulary indywidualnie do potrzeb, mając przed sobą cały wachlarz kolorów soczewek barwionych. Dla osób bardziej aktywnych, uprawiających sporty, czy kochających modę, sama korekcja to za mało. Istotna jest wygoda użytkowania, ciekawy design i tym samym dbałość o wzrok.

Barwienia pełne.

Barwienia gradalne.

Barwienia z polaryzacją.

Barwienia lustrzane.

Barwienia dwukolorowe.

Co ciekawe, barwione soczewki okularowe mogą być przydatne nie tylko w momencie silniejszego nasłonecznienia. Sprawdzają się w warunkach tj. deszczowa pogoda i mgła. Wszystko zależy od zabarwienia soczewki.

Wybierz swój ulubiony kolor!

Optyka rozwinęła się na tyle, że mamy możliwość indywidualnego skomponowania okularów korekcyjnych przeciwsłonecznych. Aktualnie producenci soczewek dają ogromne możliwości wyboru barw i opcji barwień.

Przykładowe propozycje barw.

  • NIEBIESKI - sprawdzi się w zmiennych warunkach pogodowych. Poprawia widoczność żółtych i zielonych barw w słoneczny dzień. Uwielbiany przez osoby aktywne i sportowców.
  • ZÓŁTY, PAMARAŃCZ, BRĄZ - doskonały do prowadzenia samochodu i uprawiania sportów. Rozjaśnia obraz i poprawia kontrakt w trudnych warunkach pogodowych.
  • CZARNY - bardzo dobrze chroni przed intensywnym słońcem.
  • ZIELEŃ - uspakaja wzrok i koi oczy przy jasnym oświetleniu.
  • CZERWIEŃ, RÓŻ - zwiększa kontrast przedmiotów widzianych na tle niebieskim, zielonym i białym. Sprawdza się w wielu dyscyplinach sportowych.

W zależności od wybranego koloru i intensywności barwy, możesz korzystać z zalet podwyższonego kontrastu, w zależności od rodzaju aktywności i percepcji kolorów. 

O efekcie lustrzanki i gradacji możesz przeczytać też w naszej zakładce o okularach barwionych.

Korekcja i ochrona przed promieniowaniem UV w jednym.

Soczewki barwione korekcyjne zapewniają wyraźniejszy obraz i ochronę przed słońcem.  Dzięki zabarwieniu i filtrowi polaryzacyjnemu , chronią wzrok przed promieniowaniem UVA i UVB. Zwiększają kontrast widzenia i percepcję głębi, poprawiają jasność obrazu i ograniczając odblaski światła.

Doskonale sprawdzają się w słoneczne dni do użytku codziennego i w trakcie jazdy samochodem (oprócz soczewek z efektem lustrzanki).

Dlaczego warto wybrać okulary z barwionymi soczewkami korekcyjnymi?

+Wygoda. Używasz okularów, które ochronią przed słońcem i korygują wadę. Bez potrzeby używania soczewek w połączeniu w okularami przeciwsłonecznymi bez korekcji.

+Modny wygląd i estetyka.

+Możliwość stworzenia własnej kompozycji opraw i soczewek barwionych.

+Indywidualnie dobrany kolor soczewek według potrzeb i upodobań.

+Ochrona oczu i bezpieczeństwo.

+Komfort widzenia w słoneczną pogodę.

+Wsparcie widoczności dla osób aktywnych.

+Odpowiednie dla osób w każdym wieku. Również dla dzieci.

Obserwuj nasze social media i bądź na bieżąco