To jest produkt medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą

Makijaż dla osób noszących okulary

Kategoria: Aktualności | 18 maj 2023

Wykonanie odpowiedniego makijażu przez osobę noszącą okulary nie jest oczywiste. Sposób i technika wykonania makijażu oczu zależy w dużej mierze od wady wzroku. To istotne, ponieważ jedne soczewki okularowe sprawią, że oczy wydają się być w okularach większe niż w rzeczywistości. Inne soczewki okularowe mogą zmniejszać optycznie oczy.

Należy zwrócić też uwagę na oprawki. Przy masywniejszych, kolorowych i odważnych oprawkach, makijaż powinien być delikatniejszy. Nosząc lekkie, stonowane oprawy, można pozwolić sobie na mocniejszy makijaż.

Jak więc wykonać makijaż, aby wyglądać naturalnie i czuć się komfortowo w okularach?

PAMIĘTAJ O NATURALNIE PODKREŚLONYCH I ZADBANYCH BRWIACH.

Makijaż dla dalekowidza

Szkła dalekowidza powiększają wizualnie oczy.

Oczy dalekowidza (czyli osoby nosząca tzw. plusy oglądamy podobnie jak przez lupę. Widzimy więc oczy duże, wyraźne i blisko osadzone. Makijaż przy tej wadzie wzroku powinien być stonowany, delikatny.

ZASADY MAKIJAŻU DALEKOWIDZA

 • Jeżeli jest efekt oczu blisko osadzonych, jasny cień używaj w wewnętrznym kąciku oka (wizualnie oddalisz od siebie oczy, które wyglądają na blisko osadzone).
 • Jeżeli oczy wydają się być znacznie blisko osadzone, użyj ciemniejszego cienia w zewnętrznych kącikach oczu i "rozetrzyj" cień na boki. W ten sposób wizualnie uzyskasz efekt bardziej proporcjonalnego rozstawienia oczu.
 • Nie używaj cieni opalizujących i perłowych (przez to, że oczy są powiększone, bardziej widoczne są też okolice oczu i zmarszczki. Takie cienie je dodatkowo podkreślą).
 • Preferowane są cienie matowe, pastelowe, beżowe.
 • Dobrze tuszuj rzęsy. Unikaj grudek, które w powiększeniu będą bardzo widoczne.
 • Zadbaj o okolice oczu i używaj lekkich kosmetyków tj. korektor czy podkład. Ciężkie kosmetyki kolorowe podkreślą zmarszczki wokół oczu.

MATOWE CIENIE DO POWIEK

STONOWANE KOLORY

DOZWOLONE OSTRE KRESKI NA DOLNEJ I GÓRNEJ POWIECE

Makijaż dla krótkowidza

Szkła krótkowidza wizualnie pomniejszają oczy.

Oczy krótkowidza (czyli osoby nosząca tzw. minusy), w okularach wyglądają na mniejsze niż w rzeczywistości. Dlatego należy je powiększyć przy pomocy makijażu.

ZASADY MAKIJAŻU KRÓTKOWIDZA

 • Dowolność w stosowaniu kolorów cieni. Sprawdzą się również satynowe.
 • Unikaj zdecydowanych, mocnych kresek.
 • Skupiaj się na roztarciu cieni/kresek i precyzji.
 • Raczej unikaj eyelinera. Chyba, że kreska będzie bardzo delikatna i będzie się znajdowała tuż przy linii rzęs.
 • Mocno tuszuj rzęsy.
 • Możesz użyć białej lub beżowej kredki na dolną linię wodną powieki. Ten zabieg optycznie powiększa oczy.

 np. Aby powiększyć oko użyj kredki do oczu na powiekach, a następnie rozmaż ją delikatnie, aby uzyskać efekt przydymionego oka. Jako cień bazowy użyj lekko opalizującego stonowanego beżu. W zewnętrzny kącik użyj ciemniejszego w odcieniu cienia i dokładnie rozetrzyj. Wytuszuj rzęsy.

UŻYWAJ CIENI ROZŚWIETLAJĄCYCH

NIE RÓB OSTRYCH KRESEK

DOBRZE ROZCIERAJ CIENIE

JAK KRESKA TO TYLKO ROZTARTA

UŻYJ BIAŁEJ LUB BEŻOWEJ KREDKI NA LINIĘ WODNĄ POWIEKI DOLNEJ

A CO KIEDY NIE LUBIMY SIĘ MALOWAĆ?

Jeżeli nie lubisz bądź nie potrafisz się malować na codzień a chcesz, aby oczy wyglądały proporcjonalnie wybierz odpowiednie soczewki okularowe.

Wybierz soczewki okularowe ASFERYCZNE

Okulary z soczewkami asferycznymi sprawdzą się u krótkowidza jak i dalekowidza. Są doskonałym rozwiązaniem dla kobiet jak i mężczyzn. Dzięki swoim właściwościom i cienkiej strukturze, sprawiają, że oczy wyglądają naturalnie i nie zmieniają wyglądu bez względu na wadę wzroku.

Chcesz wiedzieć więcej? Poczytaj -> TUTAJ.

Zapraszamy do salonów.

Obserwuj nasze social media i bądź na bieżąco