To jest produkt medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą

Higiena oczu.

Kategoria: Aktualności | 03 paź 2023

Czy wiesz, że problemy z oczami często spowodowane są złą higieną? Oczy są wrażliwe na zanieczyszczenia, nadmierną ekspozycję na światło niebieskie czy inne czynniki drażniące tj. kurz. Nawet zdrowe oczy i wzrok bez wad może być narażony na choroby i infekcje reorganizujące działanie tak ważnego dla człowieka narządu.

Co ma znaczenie?

Profilaktyka.

  • Jeżeli spędzasz wiele godzin przed monitorem komputera i nie chcesz nabawić się Cyfrowego Zmęczenia Wzroku - rób przerwy, noś okulary dostosowane do komputera, nawilżaj oczy kroplami i rób sobie często przerwy.
  • Jeżeli pracujesz w klimatyzowanych pomieszczeniach, a twoja praca wymaga dużego skupienia wzroku - nawilżaj oczy kroplami, rób przerwy i daj oczom odpocząć, możesz nosić okulary "zerówki".
  • Jeżeli twoja praca wymaga kontaktu oczu z pyłem, kurzem itp. - noś okulary ochronne, nawilżaj oczy kroplami i przemywaj je delikatnie każdego dnia. Unikaj tarcia oczu - to może spowodować podrażniania i zaczerwienienia.
  • Jeżeli masz tendencję do częstego dotykania twarzy i oczu dłońmi - postaraj się tego nie robić. To na rękach mamy najwięcej bakterii i bardzo łatwo je przenieść na delikatną śluzówkę oczu. To łatwa droga do rozwoju infekcji tj. zapalenie spojówek, czy jęczmień.
  • Jeżeli nosisz soczewki kontaktowe - dbaj o ich higienę, nie śpij w soczewkach, staraj się korzystać z soczewek krótkoterminowych.

W każdej sytuacji, gdzie oczy są narażone na nadmierny wysiłek lub niesprzyjające warunki lub/i czynniki zewnętrzne należy w miarę możliwości zapewnić im ochronę i odpowiednie nawilżenie.

Nie mam wady wzroku. Po co nosić okulary "zerówki"?

Jeżeli nie posiadasz wady wzroku i świadomie chcesz dbać o wzrok chroniąc oczy - okulary "zerówki" z powłoką antyrefleksyjną lub/i chroniącą przed światłem niebieskim świetnie się sprawdzą. Stanowią barierę między oczami, a monitorem urządzenia. Poprawiają komfort korzystania z urządzeń, chronią oczy przed zmęczeniem i suchością gałki ocznej. Możesz też dzięki nim uniknąć bólu głowy spowodowanego długotrwałym wpatrywaniem się w monitor. Ponadto poprawiają kontrast widzenia.

OCZYSZCZANIE OKOLICY OKA

Wszelkie zanieczyszczenia znajdujące się w oku mogą wpływać na zdrowie. Dlatego istotne jest prawidłowe oczyszczanie okolicy oka.

Na co zwrócić uwagę?

  • Na kosmetyki których używasz. Powinny być przeznaczone do demakijażu oczu tj. płyn micelarny, płyn do demakijażu oczu dwufazowy.
  • Na kierunek wykonywanych ruchów. Chcąc oczyścić oczy używając płatków kosmetycznych i kosmetyku, wykonuj ruchy od zewnętrznego kącika oka do wewnętrznego.

Dlaczego w takim kierunku? Wszelkie zanieczyszczenia i pozostałości makijażu zbierają się w wewnętrznym kąciku. Rozcierając je wzdłuż całego oka od wewnętrznego kącika oka do zewnętrznego, łatwo rozprowadzić zanieczyszczenia na całe oko. Stąd prawidłowość oczyszczania oczu w kierunku od zewnętrznego kącika do wewnętrznego.

Nie zapominaj o skórze wokół oczu ;)

Stosuj kremy przeznaczone do pielęgnacji delikatnej skóry wokół oczu. Spowolnisz procesy starzenia się skóry, nawilżysz ją i zadbasz o jej wygląd. Skóra wokół oczu jest cienka i delikatna. Bardzo podatna na powstawanie zmarszczek i wysuszenie.

Obrzęki, opuchlizna, infekcje.

Obrzęki i/lub opuchlizna najczęściej są objawem:

- małej ilości snu, zmęczenia, stresu, złej diety i/lub nieodpowiedniego nawodnienia organizmu, zaburzonej gospodarki hormonalnej, alergii, nadmiernej ekspozycji oczu na światło niebieskie.

Przyczyną powstawania infekcji oczu mogą być:

- ciała obce w oczach, promieniowanie UV, bakterie, wirusy, alergie, kurz, urazy, dym, substancje żrące, brak higieny w noszeniu soczewek kontaktowych.

Dbaj o higienę oczu, unikaj problemów z oczami.

Obserwuj nasze social media i bądź na bieżąco