To jest produkt medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą

Będę nosić okulary!

Kategoria: Wszystkie | 09 lut 2023

Okazuje się, że potrzebujesz okularów?

Musisz wiedzieć, że....

Dobrze dobrana oprawka to podstawa!

Czy wiesz, że aby dobrze dobrać oprawy należy wziąć pod uwagę m.in.:

  • kształt twarzy np. (dobór kształtu oprawy);
  • kształt głowy;
  • typ urody (dobór koloru);
  • styl życia;
  • materiał z jakiego są wykonane;
  • styl oprawy;
  • wadę wzroku;

Poniżej przykłady obrazujące kształty twarzy w połączeniu z kształtami okularów.

Aby dobrać kształt okularów do kształtu twarzy, najlepiej poprosić o pomoc stylistę opraw. Specjalista weźmie pod uwagę każdy aspekt budowy i urody użytkownika. Oczywiście pomoże Ci w tym każdy ekspert w naszych salonach ale chcąc bliżej poznać swoje potrzeby i dobrać oprawy biorąc pod uwagę każdy szczegół, zapraszamy na indywidualne konsultacje ze Stylistą.

Czas na dobór soczewek okularowych!

Najpierw zbadamy Ci wzrok i dobierzemy odpowiednie moce. Robimy to bardzo dokładnie aby maksymalnie zwiększyć komfort widzenia i dopasować soczewki okularowe do Twoich potrzeb.

Wiele zależy od wady wzroku i tego, czy będziesz nosić okulary cały czas czy np. tylko do komputera, tv czy prowadzenia samochodu. Jeżeli okaże się, że wada wymaga użytkowania okularów np. w trakcie pracy przy komputerze, możesz wybrać też odpowiednią powłokę ochronną przed światłem niebieskim lub dobrą powłokę antyrefleksyjną.

W przypadku, kiedy okularów potrzebuje osoba pracująca na świeżym powietrzu, może okazać się, że pomocna będzie soczewka barwiona, która ochroni dodatkowo wzrok przed promieniowaniem UV i zwiększa kontrast obrazu.

Ten etap jest niezwykle ważny. Odpowiednio wykonane badanie i dobór soczewek oraz powłok wpłynie na Twój komfort widzenia.

Należy wspomnieć, że osoby ok 40-ego r.ż., które potrzebują okularów progresywnych dodatkowo przechodzą proces adaptacji. Soczewki progresywne mają od dwóch do trzech obszarów widzenia. Użytkownik, potrzebuje chwilę by przyzwyczaić się i nauczyć się z ich korzystać.

Kiedy już oprawki i soczewki okularowe są wybrane musisz wiedzieć, że....

...jak dbasz, tak masz!

O okulary po prostu należy dbać. Czystość i higiena to oczywiście podstawa. Szczególnie w miejscach tj. noski gdzie zbiera się brud, pot i inne zanieczyszczenia. Wybierając okulary z noskami, wypada noski po prostu od czasu do czasu wymieniać.

Soczewki okularowe narażone są na dotyk i czynniki zewnętrzne, które wpływają na ich czystość. Zabrudzone są mniej przejrzyste i dają efekt zamglonego obrazu. Dlatego czyść je przeznaczoną do soczewek okularowych ściereczką.

Nie wycieraj soczewek okularowych np. przy pomocy materiału z bluzki.

W naszych salonach dostępne są płyny do czyszczenia okularów. To sprawdzone i skuteczne środki zapewniające dobrą widoczność i czystość soczewek okularowych i jak i całych okularów. Warto używać preparatów dedykowanych, aby zapewnić sobie komfortowe użytkowanie okularów.

Przy zakupie okularów otrzymujesz futerał. Pamiętaj by korzystać z niego kiedy nie nosisz okularów. Ochroni je on przed kurzem, uszkodzeniami i ew. zarysowaniami. Zmniejsza to też ryzyko, że uszkodzisz je np. siadając na nich! Uwierzcie, że często pacjenci odwiedzają nasze salony również z takiego powodu. Panowie czasami wkładają okulary do kieszeni koszuli. To również nie jest najlepsze rozwiązanie jeżeli chcemy aby okulary służyły nam długo.

Nigdy nie noś okularów w torbie lub w rękach bez futerału. Okulary szybciej się zniszczą i mogą ulegać zarysowaniom nie tylko soczewki ale i oprawka. Etui powinno być twarde. Miękkie etui nie sprawdzi się w przypadku noszenia okularów w torebce.

Nie zdejmuj okularów jedną ręką.

Tak nie rób.
Tak rób.

Musisz wiedzieć, że przez nieodpowiednie zdejmowanie okularów, szybciej rozregulujesz zauszniki. Zdejmując je jedną ręką, jedna strona okularów automatycznie jest bardziej "rozciągana". Niszczą się zawiasy i konstrukcja narażona jest w większej mierze na uszkodzenia.

Nie odkładaj okularów soczewkami do powierzchni.

Co przygotowały dla Ciebie salony Optigem?

Zestawy okularowe w cenie 499 zł zamiast 707 zł!

A w tym:

*wybrana oprawka od marki Vermari

*soczewki okularowe z antyrefleksem

*badanie wzroku

*futerał na okulary + ściereczka do czyszczenia soczewek okularowych

*płyn do czyszczenia okularów

*GWARANCJĘ

Sprawdź modele opraw, które możesz kupić w zestawie.

Poniżej przykłady.

Zapraszamy do salonów!

Obserwuj nasze social media i bądź na bieżąco